Satılık Markalar

Satılık Markalar

 

Satılık marka, belirli bir ücret karşılığında başka kişilere devredilmek üzere hazırlanmış isimler olarak tanımlanır. Noter aracılığıyla marka satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve daha önceden hazırlanmış olan satış taahhüdünün Türk Patent ve Marka Kurumu marka sicil kayıtlarına kaydettirilmesi yöntemiyle satılık markalara sahip olmak mümkün kılınmıştır. Daha basit bir tanımla, herhangi bir markanın, isim hakkını taşıyan kişiler tarafından bir bedel alınarak 3. Kişilere devredilmesi işlemine satılık marka denilmektedir.

Satılık marka alanların, yeni bir marka başvurusu yapmaları gerekmez. Daha önceden, bir başka kişi üzerine tescil edilmiş markayı satın almak, bedel ödeyerek markayı satın alan kişilere hem süre açısından hem de ilerleyen süreç içerisinde ortaya çıkması muhtemel olan risk faktörleri açısından da çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

Günümüzde tıpkı araba ve ev satışları gibi markalar da satış kapsamına dahil edilebilmektedir ve daha önceden tescillenmiş olan markalar devredilebilmektedir. Devir işlemi satışa sunulmuş ve tescillenmiş olan marka kapsamı dahilinde verilen mal ve hizmetlerin bir bölümü üzerinden de gerçekleştirilebilir. Satış sözleşmesine göre markanın tümü üzerinden de işlemler yapılabilmektedir. Herhangi bir ürün ya da hizmet satışında faaliyete başlandığında tescil başvurusu yöntemiyle marka hakkı elde etmek mümkündür. Ayrıca daha önceden herhangi bir kişi üzerine tescil edilmiş olan tescil işlemi sonlandırılarak veya üçüncü kişi üzerine devir işlemi gerçekleştirilerek de isim hakkına sahip olmak mümkün olacaktır.

Firmamız, elinde birçok marka bulundurmaktadır. Hazır markalarımızın satışı, marka satın alma ve patent başvuruları ile alakalı her türlü işlemler siz değerli müşterilerine hem satış öncesinde hem satış esnasında hem de satış sonrasında destek sağlamaktadır. Hazır markalardan herhangi birini satın almak istiyorsanız ya da kendi patentini aldığınız markaların satış işlemleri için de bizlere ulaşabilirsiniz.

Hazır marka satışlarında ilgili hedef kitleye ulaşmak son derece zordur. Bu nedenle danışmanlar aracılığı ile patentini aldığınız markaları daha kolay ve en hızlı şekilde satmanız da kaçınılmaz hale gelecektir. Aynı zamanda firmamız üzerinden gerçekleştirilen patent, marka ve endüstriyel tasarım gibi fikri haklarınızın ne olduğu konusundaki en detaylı bilgilere de sayfamız üzerinden kolayca ulaşmanız mümkün olacaktır.

Satış haklarının yanı sıra, isimle alakalı ihtiyaç duyulan tüm diğer bilgilere de kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Bu bilgiler genellikle logoların alt kısımlarında yer almaktadır. Herhangi bir fiyat oluşturulmamış olan haklar içinse direkt olarak firmamızla iletişime geçerek, satış konusunda uzman ekibimizden yeterli bilgi ve desteği alabilirsiniz. Site içerisinde yer alan kategorilerin ve satış alanlarının neleri kapsadığını görmek için sınıflandırma listelerimizden faydalanmanız mümkün olacaktır. Sahip olunan haklar için belirtilen tescil numarasının desteğini alarak, web platformumuz içerisinde online bilgi bölümünü de kullanarak, satın almak istediğiniz marka isminin ya da patentini almak istediğiniz ismin Türk Patent Enstitüsü’ndeki sicil kayıt bilgilerini kolayca analiz edebilirsiniz.

Markalar satışa ve devir işlemlerine konu olabilirler. Satış işlemleri markaların tamamına uygulanabilir. Ayrıca bir kısmı için de aynı tür işlemlerin uygulanması mümkün olacaktır.  Marka hakkı elde etmenin birbirinden farklı yöntem ve teknikleri vardır. Herhangi bir alanda faaliyet gösteren firmalar tescil müracaatıyla, daha önceden tescili alınmış olan faaliyetlerini sonlandırarak, devir işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Satılık markalarla alakalı her türlü işlemler ve bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bünyemizde çalışan elemanlarımız hazır olarak satılan marka isimleriyle alakalı her türlü bilgiyi sizlere aktarmaktadır. Ayrıca sorularınız için de bizlere ulaşarak, danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız mümkün olacaktır.